Wspólnota

Św. Brunona

z Kolonii
 Menu


STRONA GŁÓWNA


Św. Bruno
Pustelnia
Duchowość
Reguła
Galeria
Kontakt

Nasze dzieło duchowe
Księga Intencji
św. Rity z Cascia


 
Pustelnia


Nasza Pustelnia znajduje się na częstochowskim Mirowie przy najstarszym pielgrzymim szlaku prowadzącym na Jasną Górę. Mirów, jest wymieniany już w zapisach z okresu średniowiecza. Do Częstochowy został włączony dopiero w latach 50-tych XX wieku, dlatego w wielu informacjach związanych z pielgrzymkami pieszymi (błędnie) figuruje jako odrębna miejscowość.

Patronką naszej Pustelni jest Matka Boża Częstochowska. Od Sanktuarium Królowej Polski dzieli nas zaledwie 7 kilometrów. Jej wizerunki, kopie Ikony Jasnogórskiej, są umieszczone w ołtarzach naszych dwóch kaplic.

Kaplica zewnętrzna       Kaplica wewnętrzna

W kaplicy tzw. zewnętrznej (zdjęcie po lewej) słuchamy Mszy św. W wewnętrznej (zdjęcie po prawej) - codziennie adorujemy Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie.

Budynki, które stanowią dziś Pustelnię, zostały nabyte w roku 2014 i od tamtego czasu trwamy na modlitwie w tym niezwykłym miejscu.


Klauzura

W związku z kontemplacyjnym charakterem naszego powołania zachowujemy zasady odsunięcia od świata typowe dla żeńskich monastycznych wspólnot kontemplacyjnych.

W Pustelni nie ma jednak dostępnej dla wiernych kaplicy. Do kaplicy zewnętrznej, w której uczestniczymy we Mszy św., mają wstęp jedynie kapłani sprawujący Najświętszą Ofiarę.


Rekolekcje, rozmowy

Nie przyjmujemy na rekolekcje ani rozmowy duchowe w rozmównicy. Kontakt jest możliwy wyłącznie drogą elektroniczną (email) lub przez zwykłą, tradycyjną korespondencję (list). Więcej szczegółowych informacji jest na stronie: Kontakt.

Kontakt z kandydatkami do życia pustelniczego również (w początkowej fazie) jest możliwy wyłącznie drogą elektroniczną.© Copyright by Wspólnota Świętego Brunona z Kolonii 2017